باقالا

باقالا فریز:

باقالا از خانواده حبوبات است و سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی است ، باقالا یکی از غنی ترین منابع فیبر و پروتئین در میان مواد غذایی می باشد. باقالا خاصیت این را دارد که از پوکی استخوان جلوگیری کند و سیستم ایمنی را تقویت کند.

باقالای منجمد بدلیل دسترسی آسان در تمام فصل ها، حفظ ویتامین ها و مواد معدنی، عدم وجود مواد نگهدارنده در بسته بندی مناسب به بازار عرضه می شود.

از باقالای منجمد نوبر سبز، در انواع غذاها مانند باقالی پلو ، باقالاقاتق و … می توان استفاده کرد.

*باقالی منبع تامین فیبر است همچنین بدلیل بالابردن میزان پروتئین، می توان همراه با برنج به یک غذای کامل تبدیل شود.

کلسیم و پتاسیم موجود در باقالی می تواند از بروز پوکی استخوان جلوگیری کند و به کنترل فشارخون بالا کمک می کند.

برای باقالی خواصی در رابطه با سنگ کلیه، رماتیسم، مثانه و نقرس بیان شده است. در عوض باقالی تحریک کننده اصلی بیماری *فاویسم* بوده که بخاطر آن به این بیماری در فرهنگ لغات باقاله ای گفته می شود. مصرف آن برای مبتلایان می تواند به مرگ منجر شود.

در بسیاری از افراد باقالی جواب آزمایش هپاتیت  b را مثبت می کند و باعث اشتباه شدن آزمایش خون می شود و توصیه می شود خانم های باردار به هیچ عنوان مصرف نکنند تا به کودک آسیب وارد نشود.

 

باقالا سبز و تازه:

باقالا سبز یکی از سبزیجات مخصوص انجماد می باشد بخصوص اگر رنگ دانه های آن سبز باشند ، باقالای مرغوب دارای رنگی سبز می باشد و محل دانه در داخل غلاف بدون فضای خالی است. پوست دانه های باقالای مرغوب باید سبز باشند نه سفید درصورتیکه دانه باقالا سفت و رنگ آن زرد باشد به این معناست که محصول بی کیفیت بوده و ارزش چندانی ندارد.

 

 

 

 

?>